Bojovník a smolař Vuelty – Rémi Cavagna vs. Aleksandr Vlasov

nabor

Poslední závod sezóny je minulostí, a proto nám nezbývá, než udělit titul bojovníka a smolaře za celou Vueltu. Bojovníkem závodu se stal Francouz Rémi Cavagna, naším smolařem je Rus Aleksandr Vlasov.

Bojovník závodu – Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step)

Rémi Cavagna je oprávněným bojovníkem letošní Vuelty. Byl jednou z nejvýraznějších postav závodu mimo celkové pořadí. Kdyby nebyl zvolen on, pravděpodobně by se bojovníkem stal Tim Wellens nebo Guillaume Martin.

Volba ale padla na Francouze a je určitě zasloužená. Celý závod byl vidět, ukazoval se, nebál se útočit, naskakoval do úniků a hledal příležitosti. Společně se Samem Bennettem určitě nejvýraznější jezdci Deceunincku na Vueltě.

Jeho největší moment, a zároveň největší smůla, přišla v 16. etapě, kde si naskočil do úniku. Ten postupně očesal, až zůstal na čele sám s náskokem necelých dvacet vteřin na peloton. Jenže Cavagna ten náskok dokázal udržet přes patnáct kilometru a jen 2000 metrů před páskou byl dostižen hlavním polem.

Smolař závodu – Aleksandr Vlasov (Astana)

Ruský talent vyrazil na svoji druhou Grand Tour v kariéře. I když ta první, letošní Giro, pro něj skončila hned ve druhý den závodu. Astana neváhala a svůj klenot poslala na Vueltu a čekala velké věci.

Bohužel Vlasovovi vůbec nevyšla hned první etapa a Rus ihned nabral znatelnou ztrátu. Jak závod pokračoval, forma se lepšila. Hned ve třetí etapě skončil pátý. Po Moncavillu (8. etapa) už se přibližoval nejlepší desítce a chystal se na ní zaútočit.

Klíčová etapa v tomto tažení byla královská zkouška s koncem na mýtickém Angliru. Zde se Vlasov držel s hlavními protagonisty, nebál se nastupovat a odměna se dostavila, druhé místo v etapě a posun na deváté místo průběžně.

Na tom se držel až do poslední horské zkoušky s koncem na Alto de la Covatilla. I zde zaútočil a vypracoval si náskok, ale jakmile svoji hru rozehrál Richard Carapaz, byl Vlasov dostižen a odpárán. Rus neměl sílu a navíc jeho nejbližší konkurenti si ten den nastoupili do úspěšného úniku a Vlasova z nejlepší desítky vystrnadili o pouhé dvě vteřiny.

Zdroj obrázku:
Twitter (2020): Deceuninck-Quick Step,  https://twitter.com/deceuninck_qst/status/1324744509616459779/photo/1 (6. 11. 2020)