Bojovník a smolař 9. etapy La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

Vuelta se chystá na volný den. Devátá etapa uzavřela závodní blok náročným stoupáním na Les Praeres. I dnes se udělovala cena pro bojovníka dne a my vybrali smolaře.

Bojovník etapy José Manuel Díaz (Burgos-BH)

Organizátoři dnes za bojovníka vybrali domácího závodníka José Manuela Díaze z prokontinentální sestavy Burgos-BH. Španěl je jedním ze závodníků, který začal svoji sezónu v týmu Gazprom-RusVelo. Tomu byla zastavena činnost v březnu a mnoho jezdců doposud nenašlo nové angažmá. To není případ Díaze, který se v červnu domluvil s týmem Burgos a od té doby sbírá závodní kilometry. Vysloužil si i nominaci na Vueltu, kde zažívá svůj debut a díky dnešní účasti v úniku mu organizátoři přidělili cenu bojovníka.

Smolař etapy Tao Geoghegan Hart (INEOS Grenadiers)

Naším smolařem je někdejší vítěz Gira Tao Geoghegan Hart. Brit zatím předváděl na Vueltě velmi dobré výkony a mohl pomýšlet na Top 10. Navíc byl jedním z největších překvapení závodu. Ale pod stoupáním Les Praeres se nešťastně připletl do pádu s Chrisem Harperem z Jumba, vypadl z dobré pozice a ve stoupání ztrácel. Nakonec situaci zachránil, ale spadl na 12. místo.

Zdroj obrázku: SprinCyclingAgency (2022)