Bojovník a smolař 8. etapy: Nans Peters vs. Thibaut Pinot

nabor

V dnešním seriálu Bojovník a smolaři se objeví dva Francouzi. Pořadatelé dnes cenu bojovníka udělili vítězovi Nansi Petersovi. Za smolaře dne jsme označili Thibauta Pinota, který po dnešku vypadl z celkového pořadí.

Bojovník dne: Nans Peters (AG2R)

Nans Peters byl dnes naprosto všude, kde měl být. Měl skvělé nohy a odměna byla zasloužená, cena bojovníka je už jen třešnička na dortu. Francouz si naskočil do úniku. Na Port de Balès byl na čele s Ilnurem Zakarinem, dojel si pro 20 bodů na vrcholu a ve sjezdu Rusa utrhl. Na slavném Col de Peyresourde pak sice Zakarin dotahoval, ale Peters si konstatním tempem držel náskok a Rus nakonec nestačil. Peters sebral další body do vrchařské soutěže a posunul se na druhé místo. Ve sjezdu už mu Zakarin ani nemohl konkurovat a jezdec AG2R si dojel pro druhé vítězství kariéry. Za zmínku stojí, že to první získal loni v horské etapě na Giru.

Smolař dne: Thibaut Pinot (Groupama-FDJ)

Je to stejně smutný příběh vlastně každý rok. Thibaut Pinot bude letos ten, který konečně pro domácí získá žlutý dres. A každý rok má smůlu. Tentokrát spadl hned v první etapě a poranil si záda, ale pokračoval a držel se s nejlepšími. Bohužel dnes, v první ryze horské zkoušce, se mu zranění zad ozvalo znovu a na Port de Balès odpadl. Tým Groupama-FDJ se k němu okamžitě stáhl, ale Pinot nabíral další ztrátu a v cíli byl o 25 minut po vítězi. Marc Madiot po etapě řekl, že Pinot na Tour zůstává a budou se soustředit na etapové úspěchy a případně puntíkatý trikot.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Tour de France: Nans Peters wins stage 8, https://www.cyclingnews.com/races/tour-de-france-2020/stage-8/results/ (5. 9. 2020)