Bojovník a smolař 8. etapy – Alex Dowsett vs. Simon Yates

nabor

Giro napsalo svůj osmý díl a i z něho musíme vybrat největšího bojovníka a největšího smolaře. Bojovníkem byl podle nás Alex Dowsett, smolařem Simon Yates.

Bojovník dne – Alex Dowsett (Israel Start-Up Nation)

Tým Israel Start-Up Nation dnes udělal všechno dobře. Do úniku dostal dva jezdce, kromě Dowsetta i Matthiase Brändla. To jim dávalo velkou strategickou výhodu. Když na cílových okruzích ve Vieste oba ztratili kontakt s trojicí Puccio, Rosskopf, Holmes, dokázali se jako vynikající časovkáři vrátit. Pak to přišlo. Brändle rozjel tempo a Dowsett na rovině nastoupil. Nikdo na něj nereagoval a to také bylo naposledy, kdy ho viděli. Zkušený Brit začal navyšovat svůj náskok až k padesátí vteřinám. Při druhém přejezdu krátkého, ale prudkého stoupání skrz Via Saragat mohla zmíněná trojice ještě cítit šanci, jenže jakmile se trasa znovu narovnala, Dowsett zapnul svůj motor a dojel si pro suverénní vítězství.

Smolař dne – Simon Yates (Mitchelton-Scott)

Jeden z favoritů celkového pořadí nevstoupil do závodu dobře. Už na Etně ztratil čas, problémy měl i v dalších etapách, ale stále se držel do čtyř minut od vedoucího Portugalce Almeidy. Bohužel než dnešní etapa začala, musel Brit urychleně opustit závod. Důvodem byl pozitivní test na Covid-19. Simon Yates měl, podle týmového lékaře, mírné příznaky nemoci, přesto se tým rozhodl nechat ho otestovat. Výsledek byl pozitivní a lídr Mitcheltonu-Scott okamžitě putoval do karantény. Zbytek týmu měl testy negativní.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Giro d’Italia: Alex Dowsett solos to victory on stage 8, https://www.cyclingnews.com/races/giro-d-italia-2020/stage-8/results/ (10. 10. 2020)