Bojovník a smolař 7. etapy Vuelty: Alejandro Valverde vs. Guillaume Martin

nabor

Za bojovníka jsme dnes vyhlásili španělského „veterána“ Alejandra Valverdeho. Smolařem je pak Guillaume Martin, kterému znovu těsně uniklo vítězství.

Bojovník etapy: Alejandro Valverde (Movistar)

Španělskému závodníkovi zatím Vuelta nevycházela podle jeho představ. Po prvním týdnu uzavíral první desítku a to se rozhodl dnes změnit. Naskočil si do denního úniku, čímž zaskočil i tým Ineos. Než se britská sestava vzpamatovala, měl Valverde již solidní náskok a chvílemi atakoval virtuálně celkové vedení. To se nakonec sice nestalo, ale stále bylo ve hře etapové prvenství. Valverde několikrát zaútočil a společně s Nansem Petersem, Omarem Frailem, Guillaumem Martinem a Michaelem Woodsem vytvořil skupinu, která se vzdálila všem ostatním. Valverde byl velice aktivní, ale v závěru se všem vzdálil Michael Woods a dojel si pro etapu.

Smolař etapy: Guillaume Martin (Cofidis)

Již třetí etapu po sobě si Guillaume Martin naskočil do úniku. V páté etapě nestačil v koncovce na Tima Wellense a dojel druhý, o den později si nechal pláchnout Iona Izagirra a patřilo mu šesté místo. I dnes patřil v úniku k nejsilnějším. Ve stoupáních útočil a dokázal se znovu dostat do skupiny, která zabojovala o etapové prvenství. Jenže rychlá koncovka nepatří k jeho přednostem, navíc si nechal ujet Michaela Woodse. Na Martina nakonec zbylo až páté místo, ale Francouz nám ukazuje skvělou formu a velice pravděpodobně o něm v dalším průběhu závodu ještě uslyšíme.

Obrázek: Twitter