Bojovník a smolař 7. etapy: Simon Pellaud a Marco Frapporti vs. Amanuel Ghebreigzabhier

nabor

Za bojovníky jsme dnes označili dvojici závodníků – Simona Pellauda a Marca Frapportiho. Za smolaře pak Amanuela Ghebreigzabhiera.

Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec) a Marco Frapporti (Vini Zabù – KTM)

Oba tito závodníci si společně s Thomasem De Gendtem, Josefem Černým a Fabiem Mazzuccem naskočili do úniku hned na začátku dne. I přes dobrou spolupráci byli poměrně rychle dojeti, jelikož za nimi zaútočil tým Deceuninck-Quick Step. Startovní pole se nadělilo, ale necelých 100 kilometrů před cílem se postupně začalo opět spojovat. Situace se uklidnila a Pellaud s Frapportim nastoupili podruhé. Společně se vzdálili pelotonu, ale ten jim příliš prostoru nedával. Nakonec byli dojeti necelých 60 kilometrů před cílem.

Amanuel Ghebreigzabhier (NTT Pro Cycling)

Perný den si dnes prožil tento Eritrejec. Přimotal se totiž do hromadného pádu necelých 30 kilometrů před cílem. Na rozdíl od ostatních se však nezvedl ze silnice tak rychle. Teprve po několika minutách se s bolestivou grimasou na tváři vydal zpět do závodu. Etapu nakonec dokončil na posledním 167. místě se ztrátou 17 minut a 37 sekund na vítězného Démara.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Giro d’Italia: Arnaud Démare takes stage 7 https://www.cyclingnews.com/races/giro-d-italia-2020/stage-7/results/ (9. 10. 2020)