Bojovník a smolař 7. etapy: Daniel Oss vs. Peter Sagan

nabor

Za dnešního největšího bojovníka označili organizátoři Daniela Osse, který pomáhal vytvářet téměř šílené tempo Bory v první polovině závodu. Smolařem je pro naši redakci Peter Sagan, kterému se nepodařilo tento výkon svých domestiků stoprocentně zúročit.

Bojovník etapy: Daniel Oss (Bora-hansgrohe)

Ve věku 33 let je vlasatý Ital stále neúnavným bojovníkem a spolehlivým domestikem. Včera pilně střídal v osmičlenném úniku, dnes bojoval více jak půl etapy se svými kolegy za Petera Sagana. Hned po startu nasadili v kopcích tak závratné tempo, že se jim podařilo zatlačit do defenzivy nejen soupeře v boji o zelený bodovací trikot, ale i většinu potenciálních soupeřů pro hromadný spurt v cíli. Tato akce je určitě stála spoustu sil, a to nyní čekají dvě horské etapy, kde by měl vyniknout Emanuel Buchmann.

Smolař etapy: Peter Sagan (Bora-hansgrohe)

Možná pro něj až nepříjemně často se okolí ptá – kdy, když ne dnes?? Jeho domestici mu dnes vytvořili úžasné podmínky jak pro zisk maximálního počtu bodů do boje o zelený dres, tak pro eventuální etapový vavřín. Na sprinterské prémii však Petera těsně předjel Matteo Trentin a ubral mu tak tři body. V cílovém spurtu ne zcela čistokrevných spurtérů se sice snažil držet ve výhodné pozici za zadním kolem Jaspera Stuyvena i Wouta van Aerta, ale pak se na okamžik ocitl v sevření několika soupeřů, vybojoval dva souboje na lokty a bohužel do souboje na pásce vůbec nepromluvil. Dojel nakonec až na 13. místě a získal do „zelené“ soutěže pouze 4 body. Do zítřejší etapy pojede tedy ve svém oblíbeném dresu, ale pouze s devítibodovým náskokem na Sama Bennetta.