Bojovník a smolař 5. etapy: Wout Poels vs. Julian Alaphilippe

Dnešní etapa byla velmi netradiční. Nevytvořil se únik a peloton celou etapu držel pohromadě. Proto bylo otázkou, kdo bude mít červená čísla pro další den. Nakonec pořadatelé zvolili bojovníkem Wouta Poelse. Smolařem etapy jsme vybrali Juliana Alaphilippa, který přišel o žlutý dres.

Bojovník etapy: Wout Poels (Bahrain-McLaren)

Dnešní etapa byla bez úniku, proto pořadatelé předali červená čísla Woutu Poelsovi. Proč tento Nizozemec? Závodník Bahrainu-McLaren jede od první etapy se zlomeným žebrem. V každé etapě je na chvostu, ale bojuje a na Tour pokračuje, aby v pozdějším průběhu závodu pomohl Mikelu Landovi ke žlutému dresu.

Smolař etapy: Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step)

Koho zvolit za smolaře dne? Po etapě jsme neměli moc představu, možná Cees Bol, který nestačil na Wouta Van Aerta? Pak přichází šokující zpráva. Adam Yates má žlutý dres, Julian Alaphilippe dostal penalizaci 20 vteřin. Byla to chyba týmu, masér nachystaný 17 kilometrů před cílem a jezdec ve žlutém si přebírá bidon. Nic neobvyklého, ale v prostoru dvacet kilometrů před cílem věc zakázaná. Po etapě tak přichází rozhodnutí, pokuta 200 švýcarských franků a dvacet vteřin k času. Francouz tak okamžitě klesl v pořadí na 16. místo a novým lídrem je Adam Yates.