Bojovník a smolař 5. etapy Vuelty – Guillaume Martin vs. Dan Martin

nabor

Bojovníkem dne se stal Guillaume Martin, kterému nakonec patřilo v etapě druhé místo. Smolně skončil na zemi v závěru Dan Martin, který je tak smolařem dne.

Bojovník dne: Guillaume Martin (Cofidis)

Francouzský závodník si naskočil již do prvního úniku dne. Ten se poměrně dlouho naháněl s pelotonem, ale nakonec byl pohlcen. Netrvalo dlouho a vytvořil se únik nový. Ani zde Guillaume Martin nechyběl. Peloton však ani tentokrát nechtěl nechat úniku prostor, jelikož zde byl šestý muž celkového pořadí Sepp Kuss. Osamoceně tak vyrazil necelých 80 kilometrů před cílem nejprve Tim Wellens a Thymen Arensman. Zanedlouho se je Francouz vydal stíhat a jeho snaha byla nakonec úspěšná. Tato trojice se utkala v boji o etapové prvenství. Tim Wellens měl v závěru nejlepší nohy a zvítězil. Na Martina zůstalo druhé místo.

Smolař dne: Dan Martin (Israel Start-Up Nation)

Dan Martin má za sebou výborný vstup do závodu. V úvodních dvou etapách skončil třetí a ve třetí den se pak dokonce radoval z etapového prvenství, které ho navíc posunulo na druhé místo celkového pořadí. V páté etapě museli sice závodníci přejíždět četná stoupání, ale tento den neměl být příliš důležitý pro celkové pořadí. Jenže v samém závěru skončil na zemi José Joaquín Rojas a s ním i irský závodník. Dan Martin nakonec obdržel stejný čas jako ostatní favorité, doufejme však, že si z pádu neodnesl nějaké zranění.