Bojovník a smolař 3. etapy: Wellens vs. Teunissen

nabor

Po třetí etapě se vrací naše rubrika Bojovník a smolaři. Bojovníkem dne se ve třetí etapě stal Belgičan Tim Wellens (Jumbo-Visma). Za největšího smolaře jsme v redakci vybrali Mika Teunissena (Jumbo-Visma), který přišel o žlutý dres.

Bojovník dne: Tim Wellens (Lotto Soudal)

Tim Wellens
Tim Wellens ve třetí etapě Tour de France (cyclingnews.com; 2019)

Tim Wellens si dnes naskočil do úniku. S ním tam byl i bojovník z prvního dne Rossetto a další Francouzi Offredo, Ourselin a Delaplace. Wellens byl nejsilnější a ukázal to útokem před první vrchařskou prémií, kde všechny soupeře odpáral. Postupně projel osamoceně na čele přes všechna bodovaná stoupání, než ho na vrcholu toho posledního dostihl pozdější vítěz etapy Julian Alaphilippe.

 

Smolař dne: Mike Teunissen (Jumbo-Visma)

Mike Teunissen
Mike Teunissen ve žlutém dresu

Do třetí etapy vstupoval jako žlutý muž. Po ní odchází bez žlutého dresu i bez toho zeleného. Teunissen dnes nestačil tempu nejlepších a v posledním stoupání, kdy zaútočil Alaphilippe odpadl. Chvíli ještě bojoval o šanci vrátit se zpět do pelotonu, ale nakonec svěsil nohy a dojel do cíle daleko za vítězem.

 

Odkaz na článek: Alaphilippe zaskočil soupeře brzkým útokem a dojel si pro žlutý dres

Zdroj obrázku: Cyclingnews (©2019): Tour de France: Alaphilippe wins stage 3, http://www.cyclingnews.com/tour-de-france/stage-3/results/ (8. 7. 2019)