Bojovník a smolař 3. etapy: Jérôme Cousin vs. Anthony Perez

nabor

Ve druhé nejdelší etapě letošní Tour, na 198 kilometrech z Nice do Sisteronu, byla volba bojovníka i smolaře naprosto jasná.

Bojovník etapy:  Jérôme Cousin (Total Direct Energie)

Jednatřicetiletý vousatý Francouz dnes hodně zviditelnil barvy svých sponzorů. Do úniku nastoupil spolu s třemi dalšími jezdci hned na prvním kilometru, a peloton si s ním „hrál“ až na metu 16 kilometrů před cílem. Z toho jel přes 100 kilometrů sám, získal nejvyšší body na dvou vrchařských a jedné sprinterské prémii. Bojoval, i když bylo zřejmé, že dnešní etapa skončí hromadným spurtem těch nejrychlejších.

Smolař etapy: Anthony Perez (Cofidis, Solution Crédits)

Devětadvacetiletý Francouz také nastoupil hned do prvního úniku a na dvou vrchařských prémiích v první třetině trati získal po dvou bodech, když vždy těsně porazil svého puntíkatého soupeře Benoîta Cosnefroye (AG2R). Virtuálně jej tak z vrchařského dresu vysvlékl a zítřejší etapa mohla mít pro něj kouzlo jednoho z vrcholů prozatímní kariéry. V nástupu do sprintu o zbývající bod na třetí prémii však najednou vycvakl jednu nohu z pedálu a zdálo se, že jeho kolo má technický problém. Body tak pobral Cosnefroy a jeho domestik Nans Peters. V následujícím sjezdu pak měl těžký pád, mimo záběry kamer v šedesátikilometrové rychlosti narazil do vlastního týmového vozu a se zlomenou klíční kostí musel ze závodu odstoupit.

/zdroj obrázků: www.cyclingnews.com/