Bojovník a smolař 2. etapy La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

Naší tradicí je, pokud se jedná o časovku, hrdiny a smolaře neřešit. Včerejšek nebyl výjimkou a nic se z pohledu této rubriky nestalo. Dnes je tu první díl našeho tradičního seriálu.

Bojovník – Jetse Bol (Burgos-BH)

Dneska už to bylo samozřejmě jinak. Malé týmy mají úniky v popisu práce. Jetse Bol, ač reprezentuje tým ze Španělska, je domácím závodníkem a na domácích silnicích vyrazil do pětičlenného úniku. Direktoriát závodu i redakce jsou v jeho volbě za jedno.

Za zmínku, a určitě ne poslední, stojí pokus Luise Angela Matého. Španěl ve službách týmu Euskaltel-Euskadi vyrazil do osamoceného pokusu po dostihnutí původního úniku. Prohlásil totiž, že za každý kilometr strávený v úniku zasadí ve Španělsku jeden strom. Tuto iniciativu podpořili i organizátoři a společně s Matém i oni vysadí stromy za jeho kilometry v úniku.

Smolař – Steff Cras (Lotto Soudal)

Etapa přinesla několik pádů a první ztrátu. Na zemi se ocitli jezdci několika týmu včetně Daryla Impeyho, Wouta Poelse, Gregora Mühlbergera nebo Gerbena Thijssena. Ovšem střet trojice Wout Poels, Kamil Malecki a Steff Cras přinesl první ztrátu v pelotonu. Steff Cras = crash = zlomené zápěstí, pravý loket a levý malíček. Velká smůla týmu Lotto Soudal, jelikož hrozba sestupu z World Tour se ztrátou tohoto závodníka může přiblížit.

Zdroj obrázku: SprintCyclingAgency