Bojovník a smolař 2. etapy: Benoît Cosnefroy vs. Daniel Martínez


Druhá etapa Tour de France proběhla v mnohem větším klidu než ta včerejší. Bojovníkem dne byl pořadateli vybrán Benoît Cosnefroy. Naším smolařem dne se stal Daniel Martínez.

Bojovník etapy: Benoît Cosnefroy (AG2R)

Benoit Cosnefroy
Benoit Cosnefroy na čele úniku na Tour de France společně s Kasperem Asgreenem (cyclingnews.com; 2020)

Bojovník dne Benoît Cosnefroy si hned v úvodu etapy naskočil do úniku dne. Na první prémii dne Col de la Colmiane nastoupil poměrně daleko před prémií, čímž dokonale zaskočil své soupeře a sebral 10 bodů. Ve stoupání Col de Turini měl technické problémy a odpadl z úniku, ale dokázal se vrátit a zabojoval ještě o další vrchařské body. Nakonec byl druhý za Anthony Perezem, se kterým měl po etapě shodně 18 bodů. Díky lepšímu umístění v etapě se dostal i do puntíků.

 

Smolař etapy: Daniel Martínez (EF Pro Cycling)

Daniel Martínez vyhrál před Tour závod Critérium du Dauphiné a pro tým EF mohl být druhým lídrem po Rigobertu Uranovi a ambice na bílý trikot. Bohužel ve sjezdu z Col d′Eze spadl. Do pelotonu mu pomohl zpátky Hugh Carthy. Kolumbijec bohužel hned v úvodu stoupání Col des Quatre Chemins odpadl a nabral ztrátu přes 3 a půl minuty.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Tour de France: Julian Alaphilippe wins stage 2, https://www.cyclingnews.com/races/tour-de-france-2020/stage-2/results/ (30. 8. 2020)