Bojovník a smolař 19. etapy La Vuelta ciclista a España 2022


Vuelta se chýlí k závěru. Peloton má za sebou již 19. etapu, která přinesla další výhru Madse Pedersena. Kdo byl však bojovník a smolař?

Bojovník etapy Ander Okamika (Burgos-BH)

Ander Okamika se vzdálil na začátku etapy společně s Brandonem McNultym a Jonathanem Caicedem. Několik jezdců se je ještě pokoušelo doplnit, ale nikomu z nich se to již nepovedlo. Tato trojice jako první vyjela na stoupání Puerto del Piélago, kde bral Okamika druhé místo za McNultym. Na programu dne však byl ještě jeden výjezd na toto stoupání. I zde byl nejsilnější McNulty, který se dokázal Okamiky i Caiceda zbavit. Proto je tak otázkou, jestli neměl být dnes zvolen za bojovníka etapy právě Američan. Nicméně všichni tři byli dojeti ještě před vrcholem stoupání.

Smolař etapy Fred Wright (Bahrain-Victorious)

Fred Wright byl letos hodně vidět již na Tour de France, kde byl v etapě do Saint-Etienne 2. za Madsem Pedersenem. Nicméně Brit se rozhodl jet i Vueltu a zde za svými výkony z Tour rozhodně nezaostává. V 5. a 7. etapě obsadil třetí místo. Do první desítky se pak dokázal propracovat ještě třikrát, avšak výhra mu vždy unikla.

Dnes si jeho stáj počínala velice aktivně po celý den. Zbavili se všech sprinterů s výjimkou jednoho – Madse Pedersena. Wright byl tak dnes znovu blízko vítězství, avšak v absolutní rychlosti na Dána opět nestačil. Stejně jako na Tour za ním skončil druhý a svou první etapu na Grand Tour tak opět nepřidal.

Zdroj fotografie: SprintCycling