Bojovník a smolař 19. etapy: Castroviejo vs. Movistar

nabor

Vuelta se blíží ke konci, ale i přesto se stále závodí v neuvěřitelném tempu. Po dlouhém boji se nakonec dokázal do úniku dostat Jonathan Castroviejo a stal se tak bojovníkem etapy. Naopak za smolaře jsme určili celý tým Movistar, jejichž celodenní práce přišla nakonec vniveč.

Jonathan Castroviejo

Dlouho trvalo než se vytvořil denní únik. Movistar totiž určoval ostré tempo. Zkoušelo to mnoho závodníků, ale nakonec se osmdesát kilometrů před cílem vzdálil Benjamin Thomas, Tom Van Asbroeck a také Jonathan Castroviejo. Van Asbroeck však zanedlouho odpadl. Castroviejo je však excelentním časovkářem, a tak dvojice neztrácela rychlost. Před pelotonem se jí podařilo udržet i přes atak Movistaru na bočním větru. Nakonec byli dojeti 17 kilometrů před cílem.

Movistar

Jako smolaře jsme vybrali netradičně celý tým. Španělská stáj totiž již od začátku etapy jela ostré tempo a nedovolovala žádné skupině vytvořit si větší náskok. Čtyřiatřicet kilometrů před cílem se také pokusili potrhat peloton. Jejich útok by jim zřejmě vyšel nebýt Bory, která vše dojela. V cílovém stoupání poté zkoušel nastupovat Nairo Quintana, jenže Valverde se za ním trápil. Kolumbijec se tak k němu stáhl ve snaze pomoci svému lídrovi. Jenže ho zpomalil defekt. Nakonec skončili oba v poli poražených.

Pro Movistar to nebyla dobrá etapa, ovšem nebýt Bory, klidně mohlo být vše jinak. Jestli chtějí Vueltu ještě vyhrát, musí zítra útočit od úvodních kilometrů.