Bojovník a smolař 19. etapy: Canola vs. Vendrame

nabor

Přírodu v její plné krutosti zažil dnes Marco Canola. Italský spurter a klasikář se v úniku rval se zdatnějšími vrchaři dlouho, leč marně. To Andrea Vendrame by šanci vyhrát opravdu měl. Jenže ho v nejnevhodnější chvíli zradila technika.

Bojovník etapy: Marco Canola

Canola
Marco Canola – česky „Marek Řepka“

Na krátké stoupající dojezdy se specializuje. Ruta del Sol letos v podobném terénu první etapy viděla jeho rovný souboj s jezdci jako Kruijswijk a Bilbao. Skoro patnáct kilometrů do San Martino di Castrozza však bylo mnohem náročnější výzvou. Marco Canola se k ní postavil odvážně a zkusil jet odspoda sólově vlastní tempo. Posléze se neustále vracel a odpadal z vedoucí skupiny, v podstatě podle toho, zda tahal Chaves, nebo někdo jiný. Naděje mu zůstávala do Kolumbijcova závěrečného nástupu. Cílem 19. etapy projel se ztrátou více než minuty, nicméně na stále solidním sedmém místě.

Smolař etapy: Andrea Vendrame

Andrea Vendrame - vítěz Tro-Bro Léon 2019 a smolař 19. etapy Giro d'Italia 2019
Radost Vendrameho na Tro-Bro Léon

Charakteristiky Andrey Vendrameho jsou Canolovým dosti podobné. Redukovaný spurt mu naposledy patřil na Tro-Bro Léon. V dnešním úniku zvolil konzervativnější strategii a stoupání mu chutnalo mnohem více. Katastrofa přišla 3,5 kilometru před cílem. Vendrameho přestal poslouchat řetěz a celá skupina odfrčela do ztracena. 24letý jezdec, který včera projel s Girem rodným Coneglianem, nic nevzdal. Postupně dotáhl všechny kolegy až na jediného. Přes závěrečný nástup nestačil o 10 sekund na Estebana Chavese a pomyslnou pásku protnul jako druhý.