Bojovník a smolař 18. etapy – Pello Bilbao vs. Wilco Kelderman

nabor

Seriál Bojovník a smolaři nechybí ani na Giru. Po dnešní 18. etapě byl docela oříšek vybrat bojovníka i smolaře. Volba nakonec padla na Pella Bilbaa a Wilca Keldermana.

Bojovník dne – Pello Bilbao (Bahrain-McLaren)

Favoritů na bojovníka bylo několik, například Ben O′Connor, Rohan Dennis, Tao Geoghegan Hart nebo z určitého úhlu pohledu i Wilco Kelderman a João Almeida. Naše volba ale padla na Španěla Pella Bilbaa.

Na Stelviu odpadal mezi prvními, například Fuglsang nebo Nibali se s pozdějším vítězem Hindleym udrželi déle. Ale Bilbao si vystoupil, využil přítomnosti Domena Novaka a Hermanna Pernsteinera, nasadil vlastní tempo a brzy přeskočili Nibaliho. Bilbao se spojil s Fuglsangem. S Dánem přejeli Stelvio, sjezd a společně dojeli do stoupání Torri di Fraele.

V tom Bilbao nastoupil a začal stahovat čelní dvojici Hart-Hindley. V cíli byl nakonec o 45 vteřin později, ale díky svému úsilí se posunul na čtvrté místo pořadí a navíc ztrácí 1:19 na vedoucího Keldermana.

Smolař dne – Wilco Kelderman (Sunweb)

Když je o Keldermanovi řeč, ano je novým lídrem Gira. Bohužel to asi není za situace, kterou by si on nebo celý Sunweb přál. Kelderman si dnes vybral horší den. Na Stelviu odpadl pod náporem Rohana Dennise, ale na vrcholu měl ztrátu 50 vteřin, což nebylo špatné a ve sjezdu něco smazal.

Jenže před závěrečným výstupem výrazně zpomalil a neměl z čeho brát. Bilbao s Fuglsangem ho předjeli, ale on se vzchopil, chytil druhý dech a stabilizoval svoji ztrátu. Ale v závěru znovu zpomalil a v cíli byl se ztrátou 2:18. To mu sice stačilo na růžový dres, ale druhý Hindley ztrácí 12 vteřin, třetí Hart 15. To rozhodně není situace, ve kterou doufal, že po etapě by mohl mít i přes tři minuty náskoku na své soupeře.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Giro d′Italia: Hindley wins queen stage at Laghi di Cancano, https://www.cyclingnews.com/races/giro-d-italia-2020/stage-18/results/ (22. 10. 2020)