Bojovník a smolař 18. etapy La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

18. etapa přinesla další kopcovitý dojezd, tentokrát se jelo na stoupání Alto del Piornal. Jezdci předvedli další pořádné drama a o vítězi rozhodly až poslední metry.

Bojovník etapy Robert Gesink (Jumbo-Visma)

Držitel prvního červeného trikotu letošní Vuelty byl dlouho svázán týmovou taktikou, kdy více než dva týdny pracovala nizozemská stáj pro celkové ambice Primože Rogliče. Slovinec však odstoupil před 17. etapou, a tak dostal zbytek týmu zelenou. Gesink si tak dnes naskočil do početného denního úniku, který dlouho živil šance na výhru. Když se však jezdci na celkové pořadí začali přibližovat, musel Gesink konat. Společně například s Richardem Carapazem nebo Thibautem Pinotem se vzdálili ostatním již při prvním výjezdu na Alto del Piornal. Při druhém výjezdu na toto stoupání se Gesink ukázal jako nejsilnější a zbavil se ostatních. Až v samém závěru přišel o vítězství, když se kolem něj přehnal Remco Evenepoel a Enric Mas.

Smolař etapy Jay Vine (Alpecin-Deceuninck)

Adeptů na smolaře etapy bylo dnes několik. Jedním z nich mohl být i Robert Gesink, který jen těsně nedosáhl na etapové vítězství, nebo Carlos Rodríguez, který skončil tvrdě na zemi a v závodě byl nucen pokračovat s četnými odřeninami. Jako „hlavního“ smolaře jsme však museli vybrat Jaye Vina. Vine skončil ve stejném pádu jako Rodríguez v úvodní části etapy. Nicméně Australan musel naneštěstí závod opustit. Hrdina prvního týdne, který měl velice dobře nakročeno k vítězství ve vrchařské soutěži, tak svou druhou Grand Tour v životě nedokončí. Dobrou zprávou alespoň je, že vyšetření po etapě neodhalilo žádné zlomeniny.

Zdroj fotografie: Getty Images