Bojovník a smolař 17. etapy La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

Etapa, která končila stoupáním ke klášteru Tentudía přinesla zajímavou bitvu úniku. Američan Lawson Craddock dlouho bojoval o vítězství, ale nakonec o něj přišel těsně před cílem.

Bojovník a smolař etapy Lawson Craddock (Team BikeExchange – Jayco)

Vzhledem k tomu, že titul smolaře etapy jsme udělili Primožovi Rogličovi již včera, rozhodli jsme se i přes jeho dnešní odstoupení, udělit toto označení někomu jinému. Pro tuto etapu je tak bojovníkem i smolařem jedna a tatáž osoba – Lawson Craddock.

O titulu bojovníka etapy není pochyb. Craddock byl součástí původního úniku dne a poměrně daleko před cílem zkoušel znovu nastupovat. Nakonec se mu podařilo vzdálit až necelých 20 kilometrů před cílem s Quentinem Pacherem a Bobem Jungelsem. Když byl tento nástup zakrátko zlikvidován, vyrazil takřka ihned znovu. Zbývalo ještě 15 kilometrů, ale Craddock si mohl věřit na vítězství. Stále měl dost sil a jeho náskok klesal jen velmi pomalu i na závěrečném stoupání. Nakonec mu však přeci jenom došly síly a dojet byl kilometr před cílem. Kdyby tak zbytek úniku váhal jen o chvíli déle, mohl dnes Craddock získat etapový triumf. Proto je za nás i smolařem etapy.

Zdroj fotografie: Getty Images