Bojovník a smolař 17. etapy: Julian Alaphilippe vs. Richard Carapaz

nabor

Je za námi královská etapa letošního ročníku Tour de France. Červená čísla zítra poveze Julian Alaphilippe, který si naskočil do úniku dne. Smolařem jsme opět vybrali Richarda Carapaze.

Bojovník dne: Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step)

Musíme si přiznat, že dnes by si tento titul znovu zasloužil Ekvádorec Richard Carapaz. Pořadatelé rozhodli jinak. Julian Alaphilippe byl v úniku ve třech z posledních pěti etap. Dnes vyprovokoval únik, ve sjezdu z Col de la Madeleine chtěl potrápit své soupeře, což se mu povedlo, ale stejně jako včera nedokázal najít odpověď na Carapazovo zrychlení a

Smolař dne: Richard Carapaz (Ineos)

Stejně jako včera je smolař dne Ekvádorec Richard Carapaz. I dnes šel do úniku a v závěrečném výstupu na Col de la Loze byl nejsilnější. Na Madeleine sebral 20 bodů do vrchařské soutěže a vypadá to, že to bude jeho nový cíl po odstoupení Egana Bernala. Ekvádorec na Col de la Loze nejprve odpáral Alaphilippa, poté i Izagirra a jel opravdu skvěle. V jednu chvíli dokázal favoritům odjet na 45 vteřin, ale když se začalo nastupovat, znamenalo to pro něj konec šancí. Carapaz tak ani na druhý pokus neuspěl.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Tour de France: Miguel Angel Lopez wins stage 17 atop Col de la Loze, https://www.cyclingnews.com/races/tour-de-france-2020/stage-17/results/ (16. 9. 2020)