Bojovník a smolař 16. etapy: Richard Carapaz vs. Richard Carapaz

nabor

Už jsme při letošní Tour de France jednou „ocenili“ smolařem etapy stejného jezdce, který získal červená čísla od pořadatelů. Dnes jsme se k tomuto kroku uchýlili znovu.

Bojovník a smolař etapy: Richard Carapaz (Ineos)

Richard Carapaz byl záložním lídrem pro Ineos. Do nominace se dostal trochu překvapivě na úkor Gerainta Thomase. Rána pro něj i celý tým přišla v 15. etapě. Carapaz spadl a v etapě nabral ztrátu přes 20 minut. Navíc se nedařilo ani Eganu Bernalovi, který ve stejné etapě také vypadl z celkového pořadí.

Ineos se okamžitě přeorientoval na boj o etapy a hned v první příležitosti tomu šli naproti. Do úniku si skočil Carapaz, Sivakov a Amador. Kostaričan nachystal Carapazovi pozici a loňský vítěz Gira v předposledním stoupání Montée de Saint-Nizier-du-Moucherotte nastoupil. Povedlo se mu zlikvidovat únik. S ním tam zůstali jen Alaphilippe, Reichenbach a Kämna.

Carapaz nastoupil znovu a zlikvidoval Alaphilippa, dalším nástupem odrovnal Reichenbacha a třetí nástup. Ale Lennard Kämna zůstal. Pár metrů před vrcholem Němec nastoupil, Carapaz zaváhal a měl ztrátu pár metrů. Jenže Kämna je vynikající časovkář a rozestup se postupně zvětšoval. Na Carapaze tak v cíli zbylo jenom druhé místo, což po práci Ineosu v etapě a Carapazově úsilí v Montée de Saint-Nizier-du-Moucherotte velká škoda.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Tour de France: Kämna gives Bora-Hansgrohe a win on stage 16, https://www.cyclingnews.com/races/tour-de-france-2020/stage-16/results/ (15. 9. 2020)