Bojovník a smolař 16. etapy – Rémi Cavagna vs. Rémi Cavagna

nabor

Na Vueltě po dnešku zbývají poslední dvě etapy. I z té 16. udělíme titul bojovníka a smolaře. Dnes je jím jediný závodník – Rémi Cavagna.

Bojovník a smolař etapy – Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step)

Mistr Francie v časovce a jedna z výrazných postav letošní Vuelty, to je Rémi Cavagna. Během závodu o sobě dává velmi výrazně vědět a dnes tomu nebylo jinak. Naskočil si do šestičlenného úniku a postupně sledoval, jak jeden soupeř za druhým odpadají, až s ním zůstal pouze Robert Stannard z Mitcheltonu.

Na vrcholu stoupání Puerto El Robledo byl jejich náskok jenom dvacet vteřin, ale ve sjezdu neztratili nic a Cavagna měl dost sil, aby zaútočil 17 kilometrů před cílem a zkusil si dojet pro etapový triumf.

Dlouho se mu v konkurenci pelotonu dařilo a jeho titěrný náskok klesal jen velmi, velmi pomalu. Movistar a Mitchelton-Scott museli vynaložit velké úsilí, aby Cavagnův náskok dostali alespoň pod deset vteřin. Až dva kilometry před cílem byl dostižen a jeho fenomenální nástup se nedočkal úspěšného konce.

Zdroj obrázku:
Twitter (2020): Deceuninck-Quick Step,  https://twitter.com/deceuninck_qst/status/1324744509616459779/photo/1 (6. 11. 2020)