Bojovník a smolař 16. etapy: James Knox vs. Ángel Madrazo

nabor

Dnes troufale měníme názor jury na zcela opačný pól a nominujeme Ángela Madraza na smolaře etapy. Bojovníkem byl dnes rozhodně i vítěz Jakob Fuglsang, ale my jsme si všimli i jednoho v pozadí…

Bojovník etapy – James Knox (Deceuninck – QuickStep)

Třiadvacetiletý Brit se dnes pustil se třemi týmovými kolegy do velkého úniku dne, bojoval přes obě prémie první kategorie, držel se v čele při nástupu na rozhodující stoupání, kdy mu možná tahal Rémi Cavagna. James Knox před dnešní etapou ztrácel na TOP desítku něco málo přes 7 minut. Nic neřešitelného. Udržel se i ve skupině pěti jezdců, když na čele 9 kilometrů před cílem nastoupil Jakob Fuglsang. Jen na jeho poslední nástup už nezareagoval. Dojel na 4. místě se ztrátou 42 sekund na vítěze a 2 sekund na bronzový stupínek a v celkovém pořadí se posunul o 6 míst na místo jedenácté se ztrátou 1:21 na desítku.

Smolař etapy – Ángel Madrazo (Burgos -BH)

Oficiálně bojovník dnešní etapy – jednatřicetiletý Španěl, si vezl puntíkatý dres již od 2. etapy (tedy první klasické), přičemž dokonce vyhrál 5. etapu s horským dojezdem. Geoffrey Bouchard (AG2R) se mu bodově nejvýrazněji přiblížil ve 13. etapě z Bilbaa na Los Machucos. V dalších dvou etapách se na jejich dvoubodovém rozdílu nic nezměnilo, až dnes… Na obou prémiích 1. kategorie to Bouchard Madrazovi „nandal“. Výsledkem bylo 20 bodů pro Boucharda a jen 8 pro Madraza. Španěl si tedy zítra oblékne opět méně nápadný týmový dres. Ale není všem dnům konec, těžké horské etapy čekají ještě ve čtvrtek a v sobotu.