Bojovník a smolař 15. etapy La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

15. etapa Vuelty by se dala označit za královskou, a tak přinesla velký zájem o denní únik. Spousta závodníků chtěla zvítězit v nejtěžší etapě Vuelty, avšak tato etapa přinesla i několik smolných momentů.

Bojovník etapy Lawson Craddock (Team BikeExchange – Jayco)

Bitva o vytvoření denního úniku byla opět dlouhá. Nakonec se však podařilo odjet velice početné skupině, kde byla celá řada skvělých vrchařů jako Richard Carapaz, Jay Vine nebo Thymen Arensman. Byl zde i Lawson Craddock, který tušil, že proti těmto esům nebude mít v závěrečném stoupání příliš šancí, a tak vyrazil brzy osamoceně. Svým kolegům z úniku se Američan vzdálil již 80 kilometrů před cílem. Možná doufal, že se k němu alespoň jeden další závodník přidá, nicméně nezastavoval se. Jako první začal zdolávat i stoupání Alto del Purche. Zde se ho vydal stíhat Jay Vine, který chtěl získat 10 bodů do vrchařské soutěže. Vine Craddocka dostihl těsně před vrcholem stoupání, 44 kilometrů před cílem. Za svou odvahu si ale Craddock vysloužil alespoň titul bojovníka etapy.

Smolař etapy Wilco Kelderman (BORA – hansgrohe)

Etapa ještě ani pořádně neodstartovala a přišel první pád. Skončil v něm Wilco Kelderman, který se díky účasti v úniku ve 12. etapě na Peñas Blancas vyšvihl do první desítky celkového pořadí a před etapou mu patřila 8. pozice. Z pádu vyvázl s četnými odřeninami, ale znovu nasedl na kolo a pokračoval. Brzy však začal ztrácet a za vítězným Arensmanem nakonec zaostal o takřka 11 minut. Jeho celkové ambice jsou tak opět pryč.

Zdroj fotografie: Justin Setterfield/Getty Images