Bojovník a smolař 14. etapy – Tim Wellens vs. Zdeněk Štybar

nabor

V dnešní etapě se o náš titul bojovníka a smolaře podělili jezdci, kteří byli součástí úspěšného úniku. Bojovníkem dne byl podle nás Tim Wellens, smolařem zase Zdeněk Štybar.

Bojovník dne – Tim Wellens (Lotto Soudal)

Dnešním bojovníkem jsme vybrali Tima Wellense. Belgický klasikář si naskočil do početného úniku, který nebyl úspěšný, ale svoji snahu nevzdal a byl i v další skupině, která odjela. Ta vytvořila únik dne. Zde měl dost sil, neměl problém reagovat na pohyby ostatních závodníků a když ve sjezdu zaútočili Štybar se Solerem, jako první k nim dokázal dojet. V samotném závěru pak ukázal skvělou poziční jízdu, díky které si zaslouženě dojel pro vítězství.

Smolař dne – Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step)

Nejprve to z týmu Deceuninck-Quick Step byl Mattia Cattaneo, který se dostal do početného úniku, ale ten byl pohlcen, proto svojí šanci využil Zdeněk Štybar a dostal se do čela s dalšími šesti závodníky. Ve stoupáních jel chytře a neměl problém se držet se soupeři. Štybar měl dobré nohy a ukázal i své skvělé sjezdařské dovednosti, když v posledním sjezdu zaútočil.

Nejprve si ho ale doskočil Marc Soler, poté i Tim Wellens a těsně před začátkem závěrečného stoupání i Woods, Van Baarle a Arensman. I ve stoupání jel Zdeněk skvěle. Bohužel v ten klíčový moment nebyl v dobré pozici a nedokázal zareagovat na útok Tima Wellense. V závěru se jemu i Woodsovi přibližoval, ale cíl byl příliš blízko a závodník Deceunincku skončil třetí.

Zdroj obrázku:
Cyclingweekley (2020): Tim Wellens powers to second breakaway win of the Vuelta a España 2020 on stage 14, https://www.cyclingweekly.com/news/racing/vuelta-a-espana/tim-wellens-powers-to-second-breakaway-win-of-the-vuelta-a-espana-2020-on-stage-14-474728 (4. 11. 2020)