Bojovník a smolař 14. etapy La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

I když podle jury byl největším bojovníkem dnešní etapy domácí závodník Luis León Sánchez, předposlední účastník úniku, naše redakce rozhodla podle „pravidel“.

Bojovník Richard Carapaz

Vítěz dnešní etapy byl nejen posledním členem úniku, který se udržel před pelotonem, ale především jeho projev v závěrečných supertěžkých kilometrech cílového stoupání na vrchol Sierra de la Pandera byl veskrze bojovný a hodný tohoto titulu. To, s jakým úsilím si vyvzdoroval svůj náskok konečných (a pouhých) osmi sekund na řítící se dvojici Primož Roglič – Miguel Ángel López, si určitě toto uznání zaslouží. Richard Carapaz po zklamání ze svých výkonů a ze své formy v prvním týdnu Vuelty nesvěsil nohy a vybojoval pro Ineos už druhé etapové vítězství.

Smolař Juan Ayuso

Devatenáctiletý Španěl z týmu UAE Emirates může svoji první, a navíc domácí, Grand Tour považovat přímo za snovou. Figuruje celkově na 5. místě se ztrátou necelých 5 minut, už pětkrát byl v TOP10 a také dnes předvedl skvělý výkon, když se v těžkém stoupání držel na špici silně zredukovaného pelotonu, který se rychle přibližoval k úplnému čelu závodu. Pak ale právě ve chvíli, kdy si Primož Roglič přeřadil k rozhodujícímu nástupu, přišel defekt. Než se ho podařilo napravit, skupinka ujela. Ayuso pak téměř pokořil muže v červeném Remca Evenepoela, ale ten ho nakonec nenechal ujet a do cíle se dostali spolu se ztrátou 56 sekund.