Bojovník a smolař 12. etapy: Marc Hirschi vs. Ilnur Zakarin


Za bojovníka etapy byl vybrán Marc Hirschi, který slavil i vítězství v etapě. Za smolaře jsme pak určili Ilnura Zakarina, který se dnes stal dalším závodníkem, který Tour de France opustil.

Bojovník – Marc Hirschi (Sunweb)

Hirschimu těsně uteklo prvenství ze druhé a deváté etapy. Oba tyto neúspěchy však Švýcara jen motivovaly k dalším činům. Po výborné práci týmu Sunweb se Hirschi zapojil do rozhodujícího nástupu. Na stoupání Suc au May pak vyrazil osamoceně a nikdo se k němu již nedokázal přiblížit. Zítra navíc poveze červená čísla pro největšího bojovníka dnešní etapy.

Smolař – Ilnur Zakarin (CCC)

Ilnur Zakarin měl být jednou z hlavních ambicí polské stáje na etapový triumf. Nebyl mu daleko v osmé etapě, o výhru ho však připravily jeho sjezdařské schopnosti. Přesto se zdála být jeho forma dobrá a mohli jsme tak od něho očekávat útoky v dalších etapách. Ve včerejší etapě však skončil na zemi ještě v neutrální zóně. Z pádu si odnesl zlomené žebro. Etapu sice dokončil a i dnes se postavil na start. V průběhu však slezl z kola, nasedl do týmového auta a Tour de France opustil.