Bojovník a smolař 11. etapy La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

V seriálu Bojovník a smolaři jsme se dnes rozhodli pro nezvyklou věc. Bojovníky máme dva a smolaře jednoho, i když by jich mohlo být i šest.

Bojovníci Jetse Bol a Vojtěch Řepa

Holanďana ze stáje Burgos BH zvolila jury zcela po právu. V trojčlenném uniku vydržel nejdéle i když věděl, že bojuje bitvu předem ztracenou. Redakce využívá svého práva a druhým bojovníkem určila našeho Vojtu Řepu. Benjamínek byl svým starším a zkušenějším spolujezdcům v úniku rovnocenným parťákem. Šedesát tři kilometrů před cílem měl při průjezdu obcí pád. Na vině byl s největší pravděpodobností zaolejovaný asfalt. Zvedl se a dotáhl se zpět. Hezké gesto předvedli jeho starší kolegové a v duchu fair play na něho počkali.

Smolař etapy Julian Alaphilippe

Mistr světa rozhodně neprožívá úspěšnou sezonu a Vueltu pojal jako přípravu na obhajobu svého titulu (i přes kritiku nejvyššího šéfa Patricka Lefévera). Navíc byl dvorním domestikem svého lídra Remca Evenopoela. Ve stejném městečku jako Řepa, ale na jiném místě, havaroval i on. Jeho pád byl ale fatální a poraněné pravé rameno mu vystavilo neúprosnou stopku. Spekulace, zda bude startovat v říjnu na MS je bezpředmětná. Jako smolaře bychom mohli označit i pětici závodníků, které na start nepustil Covid-19. Viz reportáž z etapy.

Zdroj obrázku: SprintCyclingAgency (2022)