Bojovník a smolař 12. etapy: De Gendt vs. Van Baarle

nabor

Dnešním bojovníkem se stal Thomas De Gendt. Perný den naopak zažil Dylan van Baarle, kterému nejprve těsně unikla výhra a poté ještě za cílovou páskou po chybě organizátorů spadl.

Bojovník: Thomas De Gendt

Pokud je tento Belgičan ve startovní listině, tak si bez něj ani pomalu neumíme únik představit. V této disciplíně se za poslední roky stal mistrem a nejednou dokázal své celodenní úsilí proměnit ve výhru. I dnes se dostal mezi 18 uprchlíků a stal se hlavním motorem skupiny. Nezachytil ale dělení skupiny 25 kilometrů před cílem a do boje o etapové prvenství se nakonec nezapojil.

Smolař: Dylan van Baarle

Dylan van Baarle byl dnes po celý den mezi nejlepšími. Zapojil se do úniku a i zde zareagoval na všechny důležité nástupy. Byl mezi osmi jezdci, kteří se vzdálili ostatním z úniku a mohli tak bojovat o etapu. V závěru sice lehce ztratil, ale dokázal se vrátit. Následně mu těsně unikla výhra, když nestačil pouze na Alexandra Genieze. V cíli se však odehrál nešťastný moment. Jeden z organizátorů zůstal v prostoru cílové rovinky a závodníci se mu na úzké silnici nedokázali ve vysoké rychlosti vyhnout. V pádu skončil vítěz etapy Alexandre Geniez, čtvrtý Dylan Teuns a také van Baarle. Poslední jmenovaný však dopadl ze všech nejhůře a jeho další účast na Vueltě je v ohrožení.