nabor

Bojovník etapy: Belgičan Yves Lampaert

Obvykle se titul bojovníka v časovce neuděluje, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Jezdec stáje Quick – Step Alpha Vinyl si tohle redakční ocenění určitě zaslouží. Za téměř totálního nezájmu kamer projel celou trať a režisér přenosu stihl jen tak tak jeho posledních 700 metrů. Ty ale byly pro Yvese Lampaerta jistě těmi nejlepšími v jeho cyklistické kariéře. A neuvěřitelné se stalo skutečností. Za naprosto srovnatelných podmínek porazil na krátkých 13 kilometrech v centru Kodaně časovkářskou elitu o parník.

Smolaři etapy: Stefan Bissegger a Christophe Laporte

Jeden největších favoritů sázkových kanceláří Švýcar z týmu EF Stefan Bissegger vyjel na trať mezi prvními. Možná doplatil na ještě řádně deštěm neumytý asfalt, svou roli sehrálo i první nečekané podklouznutí na jednom hladkým latexem vyznačeném přechodu. Svůj part prostě dnes nezvládl a spadl dokonce dvakrát.

Domácí jezdec Christophe Laporte byl na mezičasu suverénně nejlepší. V momentě spekulací, zda dokáže svého týmového kolegu z Jumba Wouta van Aerta porazit, následoval pád a konec ambicí. Dnes Tour přidala do svých příběhů další tři dramata. Letošní první, ale rozhodně ne poslední.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.