Bojovník a smolař 1. etapy: Michael Schär vs. Pavel Sivakov

nabor

První etapa Tour de France byla plná pádů, defektů a problémů a vybrat smolaře dne byl opravdový oříšek. Nakonec naše volba padla na Pavla Sivakova z Ineosu. Za bojovníka etapy vybrali pořadatelé Michaela Schära z CCC.

Bojovník dne: Michael Schär (CCC)

Michael Schär v úniku během první etapy Tour de France
Michael Schär v úniku během první etapy Tour de France (cyclingnews.com; 2020)

Pořadatelé za bojovníka etapy označily Švýcara Michaela Schära, ikdyž dnes by mohl být bojovník každý, kdo vůbec dojel do cíle. Michael Schär dnes naskočil do úniku hned v prvních metrech etapy a od počátku bylo vidět, že má v konkureci Fabiana Grelliera a Cyrila Gauthiera nejvíce sil. Pobral nejvíc bodů na spurterské prémii a na následující vrchařské odpáral své soky. Poté se nechal pohltit pelotonem a pro zítřek poveze červená čísla.

Smolař dne: Pavel Sivakov (Ineos)

Pavel Sivakov
Pavel Sivakov po pádech v 1. etapě Tour de France trpěl (cyclingnews.com; 2020)

Vybrat smolaře dne vylo dnes dost obtížné. Na zemi skončilo mnoho jezdců, včetně favoritů celkového pořadí Richieho Porta, Thibauta Pinota a Miguela Ángela Lópeze, spurterů Sama Bennetta a Caleba Ewana. Spadl i Julian Alaphilippe, Ilnur Zakarin, Giacomo Nizzolo měl zdravotní potíže, Elia Viviani měl dva defekty a mnoho dalších jezdců by se dalo označit za smolaře. Ovšem Rus Pavel Sivakov se po pádu propadl dvě minuty za peloton a když se přiblížil zpátky, spadl znovu. Od té chvíle se trápil na chvostu závodu, v bolestivé grimase komunikoval s lékaři i týmovým vozem. Pro Rusa to byla velmi nepříjemná premiéra na Tour de France a doslova křest ohněm.

Zdroj obrázků:
Cyclingnews (2020): Tour de France: Alexander Kristoff wins crash-marred stage 1, https://www.cyclingnews.com/races/tour-de-france-2020/stage-1/results/ (29. 8. 2020)