Bojovníci vs smolaři 18. etapy: Plaza vs Cattaneo

nabor

Neuvěřitelný výkon předváděl v osmnácté etapě Rubén Plaza, který nakonec obsadil druhé místo a patří mu ocenění bojovník etapy. Naopak smolařem je Mattia Cattaneo, kterému došly síly až v samém závěru.

Rubén Plaza

Již od úvodní fáze etapy bylo pravděpodobné, že v etapě zvítězí někdo z úniku. Vytvořila se totiž početná skupina a v pelotonu nebyla vidět snaha únik dojet. Takřka celý den strávili jezdci jízdou po rovině. Ovšem na posledních dvaceti kilometrech na ně čekalo náročné stoupání Prato Nevoso. Plaza byl velmi aktivní v úvodní fázi stoupání, ale po útocích Maximiliana Schachmanna ze skupiny odpadl. Plaza se však nevzdával. Jel si své tempo a několikrát se dotáhl zpět na čelo. Schachmann na to vždy zareagoval nástupem. Nakonec to byl však právě Plaza, kdo se s Schachmannem utkal o výhru. Němec byl nakonec silnější, ale byl to velmi bojovný výkon ze strany Plazy.

Mattia Cattaneo

Naprosto odlišnou strategii zvolil pro závěrečné stoupání Mattia Cattaneo. Sedmadvacetiletý Ital jezdící za italskou prokontinetální stáj Androni-Sidermec-Bottecchia, jel na rozdíl od Plazy velmi agresivně. Schachmann nastoupil několikrát, ovšem ať dělal Němec co cokoliv, Cattaneo byl vždy za ním. Nakonec to zkusil i Cattaneo, který nastoupil hned dvakrát. Tentokrát byl však ve střehu zase Schachmann. Cattaneo nedokázal odpovědět až na ten úplně poslední Schachmannův nástup, který přišel v samotném závěru. Na Cattanea zbylo nakonec až třetí místo, když ho v závěru předjel ještě Plaza.