Bojovníci vs smolaři 13. etapy: Únik vs. Coledan

nabor

Bojovníci etapy jsou dnes všichni členové úniku, jelikož ani jeden z nich nějak výrazně nevyčníval, ale strávili skoro celý den před hlavním polem. Marco Coledan naopak chytře usiloval o etapu v posledních stech metrech, nakonec k výhře chyběl jen kousek.

Únik

Pět dnešních odvážlivců byli Markel Irizar (Trek-Segafredo), Marco Marcato (UAE Team Emirates), Andrea Vendrame (Androni Gioccatoli-Sidermec), Alessandro Tonelli (Bardiani CSF) a Eugert Zhupa (Wilier Triestina-Selle Italia). Etapa měla 180 kilometrů a takřka celá vedla po rovině. Těchto pět jezdců nastoupilo již krátce po začátku etapy a dokázalo si vypracovat náskok přes tři minuty. Peloton se na ně značně dotáhl na jediné vrchařské prémii dne, která vrcholila dvacet kilometrů před cílem. Tato pětice se však nevzdávala a nakonec byla dojeta až šest kilometrů před cílem.

Marco Coledan

Marco Coledan se po třech sezónách v týmu Trek vrátil domů do Itálie do týmu Wilier-Triestina. Vítězství v etapě by pro něj bylo životním úspěchem. V dnešní etapě využil zaváhání pelotonu krátce před cílem a také své dráhařské zkušenosti. 400 metrů před cílem se totiž prosmýkl kolem svých soupěřů a odhodlal se k hodně odvážnému útoku. Dokázal si  vypracovat náskok, který si dokázal udržovat. Nakonec byl však dojet poté, co začali finišovat ti nejlepší spurtéři.