Bojovníci vs smolař 19. etapy: LottoNL-Jumbo vs Nairo Quintana

nabor

Team LottoNL-Jumbo

Za bojovníky dne jsme vybrali nizozemský tým LottoNL-Jumbo a především pak Primože Rogliče a Stevena Kruijswijka. Roglič byl před etapou čtvrtý a Kruijswijk šestý, ani jeden z nich ale nepomýšlel jen na udržení svých pozic. Po celou Tour předváděli atraktivní útočnou cyklistiku tolik nepodobnou týmu Sky. A před závěrečnými dny prohlašovali, že budou uplatňovat totální cyklistiku. Ani jeden z nich nebyl jasný lídr, ale přesto tým kooperoval překvapivě dobře. Hlavní porci práce dnes uzmul Robert Gesink a Antwan Tolhoek. Díky nim klesl náskok uprchlíků při výstupu na Col des Bordéres z 3 minut na pouhou minutu a půl. Na Aubisque zaútočil každý z dvojice snad třikrát. Jeden nastoupil a když ho dojeli, nastoupil druhý. Postupně osekali skupinu až na Dumoulina a Thomase, poté ale zaspali šanci a dovolili Froomovi a spol. se vrátit.

Občas jeli takticky vyloženě špatně a navzájem si příliš nepomáhali. Jakoby je trochu svazovala nerozhodnost ohledně lídra. Nakonec byli ale přesto úspěšní. Rogličův útok ve sjezdu už nikdo nezachytil a Slovinec si dojel pro vítězství. Roglič se posunul na 3. místo a Kruijswijk na 5., takže se jim nakonec jejich aktivita přece jen vyplatila.

Nairo Quintana (Movistar Team)

Smolařem dne se stal kolumbijský vrchař Nairo Quintana. Vítěz středeční etapy dnes prožil opravdu špatný den. Na vině mohl být i včerejší pád, který ho společně s dalšími jezdci postihl v první části etapy. Každopádně se dnes na kole evidentně necítil příliš dobře. Eusebio Unzué tak vyslal dopředu Mikela Landu, který nakonec dojel 7. a posunul se na šestou příčku. Quintana na to byl většinu dne sám a během stoupání na Col d´Aubisque ztratil kontakt. Na vrcholu ztrácel 5 minut a ve sjezdu už ani neriskoval. Do cíle dojel 7 minut za Rogličem a spadl na 9. místo. Letos to nebude Quintanův ročník, ale možná ho uvidíme už na Vueltě, kde by chtěl složit reparát.