Bojovníci a smolař 9. etapy: Aritz Bagües a Juan Osorio vs. Héctor Sáez

nabor

V poměrně nezáživné etapě (až na rozhodcovské „pozdvižení“ po dojezdu) jsme za bojovníky zvolili účastníky denního úniku a za smolaře „účastníka“ jednoho zbytečného pádu.

Bojovníci 9. etapy:

Aritz Bagües (Caja Rural) a Juan Felipe Osorio (Burgos-BH)

Španěl a Kolumbijec vytvořili krátce po startu dnešní denní únik. Nikdo z pelotonu se nesnažil jim v tom zabránit ani se k nim připojit, získali si náskok až 4:30 minuty, ale po polovině etapy je Deceuninck-QuickStep začal pomalu stahovat. Úplně dojet je ale peloton nechtěl příliš brzy, takže poměrně svižným tempem jeli spolu celých 135 kilometrů. Odměnou jim byly, kromě zájmu televizní kamery, i 4 a 2 body ze sprinterské prémie, čímž se zapojili do bodovací soutěže, a to na 55., resp. 68. místo.

Smolař 9. etapy: Héctor Sáez (Caja Rural)

Zhruba 50 kilometrů po startu, na bufetu, mimo záběry kamer, došlo k závažnému pádu Héctora Sáeze a Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe).

Zatímco Ackermann se rychle zvedl a pokračoval v závodě, Sáez zůstával ležet v bolestech a jeho helma byla úplně zdevastovaná, takže bylo jasné, že došlo i k těžkému úderu do hlavy. Po prohlídce lékařem Španěl pokračoval dál a dojel do cíle s minutovou ztrátou. Je však pravděpodobné, že bude muset podstoupit další vyšetření, aby se vyloučil otřes mozku. Držíme mu palce. Jede svou čtvrtou Vueltu.