nabor

Poslední kilometry 10. etapy Giro 2022 se začalo závodit. Vše bylo předurčeno k závěrečnému spurtu a taky na něj došlo. Tam předvedl neskutečné nohy Biniam Girmay z Intermarché-Wanty-Gobert a zvítězil. Dnešnímu vítězi musel pokynout palcem nahoru i Mathieu van der Poel.

Dnešní etapa startovala z města Pescara a polovinu etapy pokračovala podél Jaderského moře. Ve druhé polovině jezdci odbočili do kopcovité krajiny se třemi vrchařskými prémiemi. Po 196 kilometrech finišovali ve městě Jesi.

Do úniku se dnes dostala trojice jezdců: Lawrence Naesen (AG2R Citroën), Mattia Bais (Drone Hopper-Androni Giocattoli) a Alessandro De Marchi (Israel-Premier Tech). Měli náskok až 6 minut, ale peloton si je bez problémů hlídal.

Klidná etapa měla dva vzrušující momenty. To se dva favorité museli vracet zpět do pelotonu. Carapaz (Ineos) kvůli zapojení do pádu a Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) kvůli technickým potížím.

Uprchlíci byli dojeti pelotonem hlavně pod vedením Alpecin-Fenix a Intermarché-Wanty-Gobert. Poslední z úniku byl dostižen 20 kilometrů před cílem.

Další vzrušení přišlo v úseku 10 kilometrů do cíle, kdy se začalo neustále nastupovat. Například Biniam Girmay vyzýval své týmové kolegy, aby ho táhli a nedovolili nikomu ujet. To vyslyšel Jan Hirt a vedl peloton, co mu síly stačily.

Biniam Girmy Intermarché-Wanty-Gobert 10. etapa Giro 2022A vyplatilo se! Biniam Girmay nastoupil někde kolem mety 200 metrů před cílem. Mathieu van der Poel musel vynaložit obrovské množství sil, aby Girmaye dojel. To se mu povedlo, ale ještě zbývalo několik desítek metrů do cíle a Girmay ve svém úsilí nepolevoval. Naopak Mathieu van der Poel musel svěsit nohy a ukázat palec, jaký je Biniam Girmay borec.

10. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Ilustrační foto: Eurosport

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.