nabor

Dnes odstartoval český etapový závod, pod vedením ředitele závodu Leopolda Königa, Sazka Tour 2022. První etapa vedla z Uničova, přes Mohelnici a Boskovice, do Prostějova. Přes vysoké teploty a náročný profil se více než 180kilometrová etapa odjela rychlostí přes 41 km/h.

Na začátku etapy se oddělil únik se dvěma Čechy Michalem Kukrlem (Elkov Kasper) a Janem Kašparem (ATT Investments). Jejich společníky byli Belgičané Meens (Bingoal Pauwels) a Herregodts (Sport Vlaanderen). Ti vybrali i první body letošního ročníku do vrchařské soutěže na kopci Bouzov a Vysílač.

Peloton si v průběhu etapy vedoucí skupinu držel na dostřel, ale v posledních 10 kilometrech už bylo jasné, že vítěz bude z úniku. I přesto, že Češi nebyli z jednoho týmu, trochu si na konci pomohli.

Na vítězství to ale nestačilo, protože je ve sprintu porazili oba Belgičané. Zvítězil Rune Herregodts. Na pátém místě za Čechy se umístil Němec Tarlon z týmu Lotto-Kern Haus. Na 8. místě sprintoval třetí nejlepší Čech Pavel Bittner (DSM). Nejzvučnější české jméno Jan Hirt, vítěz horské etapy Gira 2022, dorazil v pořádku v pelotonu na 73. místě.

Sazka Tour 2022, 1. etapa

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Rune HerregodtsbelSVB
2Johan MeensbelBWB+
3Michael KukrleczeEKA+
4Jan KašparczeATT+
5Alexander TarltondeuLKH+
6Filippo FortinitaPBS+
7Tim DijkenldJVD+
8Pavel BittnerczeDDS+
9Arvid KleijnnldHPM+
10Jonas KochdeuBOH+

Ilustrační foto: SazkaTour.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.