Belgičan Philipsen pro sebe získal podruhé domácí Scheldeprijs


Nejstarší belgický závod je tradičně brán jako sprinterská záležitost a dnešní 111. ročník nebyl výjimkou. Na startu se totiž sešla sprinterská špička a jejich týmy nenechaly prostor pro pozdní útok nebo pro únik. V závěru prokázal výbornou týmovou chemii Alpecin Deceuninck v čele s Jasperem Philipsenem.

Peloton se za slunečného bezvětrného počasí vydal na 205 kilometrů dlouhou trasu chvíli před třináctou hodinou a ihned se odtrhla sedmička jezdců z druhodivizních týmů. Na čele se o kontrolované sjíždění úniku staraly týmy hlavních favoritů Alpecin Deceuninck a Soudal QuickStep. Občas přispěli i závodníci z Bory, DSM, či Jayco AlUla, ale hlavními motory byly dříve zmíněné mančafty.

Závod byl rozhodnut dle očekávání ve sprintu, který opět bravurně zvládl Mathieu van der Poel coby dvorní rozjížděč pro domácího Philipsena a pomohl mu letos již poněkolikáté k nejvyššímu stupínku. Vítězství na Scheldeprijs pro něho bylo letos už čtvrté a druhé z belgických jednorázovek.

Po malém záblesku Asgreena na Ronde byl dnešní výsledek Fabia Jakobsena spíše letošním standardem týmu QuickStep. I přesto, že byl brán jako favorit a v historii dvakrát závod ovládl, dnes dojel až na 35. pozici a skončil příliš daleko za očekáváním. Milým překvapením byly výsledky mužů dvou generací. Mark Cavendish (Astana Qazastan Team) dospurtoval 3. a 12. místo získal český cyklista Matyáš Kopecký (Team Novo Nordisk).

Foto: Getty Images