Bárta a Čanecký jsou mistry v časovce, Štybar a J.Sagan v závodě s hromadným startem

nabor

Společné mistrovství v časovkách ovládli na české straně Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) a na slovenské Marek Čanecký (Amplatz-BMC). Dnešní závod s hromadným startem přinesl dresy mistrů svých zemí Zdeňku Štybarovi (Quick-Step Floors) a Juraji Saganovi (Bora-Hansgrohe), který dres obhájil.

Na slovenské časovce nestartovali největší hvězdy z Bory a titul tak urval talentovaný Marek Čanecký s časem 56:43. Druhý Patrik Tybor (Dukla Bánská Bystrica) ztratil 52 vteřin a třetí Adrian Babic (Firefly) zaostal o 1:12.

Český šampionát měl jednoznačného favorita, kterým byl Jan Bárta. Ten svoji roli potvrdil a tratí prolétl v čase 52:08. Druhý byl na pásce Petr Vakoč (Quick-Step Floors) se ztrátou 1:02. Třetí Josef Černý (Elkov-Author) ztratil rovné 2 minuty.

Hromadný závod odstartoval v 10 hodin na ulici Slovenského národního povstání v Žiaru nad Hronom a krátce po startu se oddělila třináctičlenná, velmi silná skupina, kde byli Zdeněk Štybar, Petr Vakoč (oba Quick-Step Floors), Josef Černý, Jiří Polnický, Michal Kukrle, Tomáš Bucháček (všichni Elkov-Author), Roman Kreuziger (ORICA-Scott), František Sísr (CCC Sprandi Polkowice), Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro), Luděk Lichnovský (SKC Tufo Prostějov), Karel Hník, Roman Lehký (oba TOPFOREX-LAPIERRE PRO) a za slovenskou stranu Juraj Sagan.

cz
Pódium českého šampionátu

Tato skupina si postupně vypracovávala náskok, který v jednu chvíli činil i 15 minut a bylo více než jasné, že mistrem Slovenska bude Juraj Sagan. Z pelotonu zkusili ještě zaútočit Jan Bárta a Daniel Turek (Israel Cycling Academy), ale do čela se jim doskočit nepovedlo. O mistru České republiky se rozhodovalo kolo a půl před cílem, kdy nastoupil Josef Černý. Čelní skupina nespolupracovala a proto zaútočil Štybar, Černého doskočil a v posledním okruhu ho i odpáral a dojel si pro druhý titul mistra republiky.

svk
Pódium slovenského šampionátu

Mistrem Slovenska se stal Juraj Sagan. Druhý dojel do cíle jeho bratr Peter, který sice rozjížděl spurt pro své kolegy Erika Bašku a Michala Koláře, ale ti neměli tolik sil. Peter Sagan tedy skončil druhý a třetí byl Erik Baška.

 

 

pódium