Barbero na cílové pásce předčil Morena

nabor

Na trase Vuelta a Burgos, dlouhé 149 kilometrů, se nemělo stát nic vážného. Do cílové rovinky se vřítilo několik jezdců, přičemž především člen stáje Kaťuša Daniel Moreno si dělal zálusk na etapové prvenství. To mu nakonec vyfoukl Carlos Barbero Cuesta, který přibližně 100 metrů před cílem nastoupil.

Aby etapa nebyla tak jednotvárná, tak ihned na úvod odjela skupina jezdců: Alexis Gougeard (AG2R-La Mondiale), Egoitz García (Murias Taldea), Fabio Duarte (Colombia), Arnau Solé (Burgos BH) a Luis Mas Bonet (Caja Rural-RGA). Jenže těm se nakonec nepodařilo svůj únik dotáhnout do vítězného konce.

Poté, co byla skupina dojeta z pomocí stájí Astana a Kaťuša, se vpřed vydal Jon Ander Insausti (Murias Taldea), jenže ani on svoji snahu nedotáhl do úspěšného konce.

Závěrečný sprint byl do mírného kopce, a to vyhovovalo spíše klasikářsky založeným závodníkům. První udeřil Miguel Angel Rubiano z Columbie, jenže toho zachytil Moreno, Barbero a Jesus Herrada z Movistaru. Moreno zaútočil, ale Barbero stihl včas zareagovat a svého španělského protivníka přespurtoval.

Jako čtvrtý přijel Luis León Sanchez z Astany, která přijela ve velmi silném složení, což potvrzuje i umístění Mikela Landy, který se na přelomu srpna a září podívá na Grand Tour El Vuelta.

Výsledky 1. etapy

Poř. Jezdec (Národnost) Stáj Čas
1 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:34:43
2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
3 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
4 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 0:00:02
5 David Belda (Spa) Burgos BH 0:00:03
6 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
7 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
8 Ángel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
9 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
10 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team