Aurélien Paret-Peintre vyhrál Grand Prix Cycliste la Marseillaise

nabor

Vítězem Grand Prix Cycliste la Marseillaise se stal Aurélien Paret-Peintre před Thomasem Boudatem a Bryanem Coquardem.

I silniční sezóna již konečně oficiálně odstartovala, akorát při zrušení tradičních závodů v Austrálii o něco později než jsme zvyklí. Jel se totiž již 42. ročník francouzské Grand Prix Cycliste la Marseillaise, která letos měla velice kvalitní obsazení, když se na startu objevilo hned 6 World Tour týmů.

Závod měřil necelých 172 kilometrů. Krátce po startu se vytvořil únik ve složení Eliot Lietaer (B&B Hotels), Jens Reynders (Sport Vlaanderen), Morne van Niekerk (Auber93), Jon Barrenetxa (Caja Rural), Kenny Molly (Wallonie Bruxelles) a nechyběl ani jediný Čech v závodě Vojtěch Řepa (Kern Pharma).

Profil rozhodně nebyl rovinatý. Hned několik krátkých stoupání čekalo na peloton na trati. Toho chtělo využít několik závodníků, kteří si nevěřili do případného závěrečného spurtu. Takto útočil například Tim Wellens či Lilian Calmejane. Peloton si však všechny nástupy pohlídal a nakonec se mu podařilo sjet i denní únik. I přes poměrně náročný profil měl rozhodnout až spurt velké skupiny.

Favoritem v tuto chvíli byli především rychlí závodníci, ovšem jednalo se o spurt z poměrně velké únavy, a tak papírové předpoklady nemusely znamenat nic.

To se nakonec potvrdilo. Nejrychlejší v závěru nakonec byl Aurélien Paret-Peintre. Tento čtyřiadvacetiletý Francouz není řazen mezi nejrychlejší muže pelotonu, bývá spíše považován za klasikáře či jezdce na celkové pořadí, o čemž svědčí jeho 16. místo z posledního Gira d’Italia. Přesto za sebou dokázal nechat i Thomase Boudata, Bryana Coquarda či Mattea Trentina a získal svou první profesionální výhru.

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R Citroen Team 4:24:29
2 Thomas Boudat (Fra) Team Arkea – Samsic
3 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM
4 Francisco Galván (Špa) Equipo Kern Pharma
5 Arjen Livyns (Bel) Bingoal WB
6 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
7 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates
8 Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroen Team
9 Julien El Fares (Fra) EF Education – Nippo
10 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux

 

Obrázek: Fred Machabert / YP Média