Bennati byl ve sprintu v Seville nejrychlejší

nabor

Ač se v první etapě Okolo Andalusie jelo přes tři vrcholy, rozhodoval v závěru hromadný spurt, ve kterém se nejlépe vedlo Italovi Daniele Bennatimu z Tinkoff Team.První etapa Ruta del Sol zavedla peloton z Almonaster la Real do Sevilly a měřila „pouze“ 165,2 kilometrů. Na trase však byly tři poměrně lehké kopce – Alto de Jabugo čekal na závodníky na 14. kilometru, Puerto de los Pinos na 32. kilometru, Alto del Castalio Robledo na dvaapadesátém. Posledních 30 kilometrů se jelo po naprosté rovině.

Z hlavního pole unikla čtveřice Imanol Estevez (Euskadi Baskicko – Murias), Marcin Mrozek (CCC Polkowice Sprandi), Jérôme Baugnies (Wanty – Groupe Gobert) a Jevgenij Šalunov (Gazprom-RusVelo), která držela před pelotonem více než minutový náskok až do dvacátého kilometru před cílem. Pak již začala taktická bitva spurtérských týmů, jenž začaly její náskok snižovat. Ještě 5 kilometrů před cílem měla čtveřice k dobru okolo 30 vteřin, nicméně peloton se přibližoval mílovými kroky.

Různé týmy se postupně objevily na špici pelotonu. Překvapivě výborně pracovaly stáje jako Tinkoff či Movistar, ovšem 800 metrů před cílem se vpředu z ničeho nic objevila stáj Topsport Vlaanderen – Baloise. Její top spurtér Bert Van Lerberghe za to vzal přibližně 300 metrů před cílovou páskou. Jenže to bylo zřejmě příliš brzy, protože jej v samotném závěru dokázal předstihnout Daniele Bennati. Vítězstvím si pro zítřejší etapu zajistil i trikot pro průběžně vedoucího muže celkové klasifikace.

Z českých jezdců se lépe vedlo Romanu Kreuzigerovi, který projel za čáru označující konec závodu na sedmapadesátém místě, ve stejném čase jako jeho stájový kolega Bennati. Jan Hirt z polské stáje CCC Sprandi Polkowice byl klasifikován na 129. místě rovněž ve stejném čase.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 3:56:02
2 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
3 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
4 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
5 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Balois
6 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
7 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
8 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton
9 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
10 David Tanner (Aus) IAM Cycling