Ambiciózní závod Kolem Chorvatska má před sebou druhý ročník

Loňská novinka, závod Kolem Chorvatska, se chystá napsat svůj druhý příběh. Hrdinou toho prvního se stal Maciej Paterski (CCC).Okolo Chorvátska

Historie

Jediný ročník vyhrál Maciej Paterski (CCC) o 1:01 před Primožem Rogličem (Adria Mobil – nyní jezdí za LottoNL-Jumbo) a Sylwesterem Szmydem (CCC). Na startu se objevili například Grega Bole (CCC – nyní závodící v Nippo-Vini Fantini) nebo Daniel Turek (Cycling Academy Team). Český závodník nezaznamenal žádný úspěch. Celkově byl na 24. místě (+ 14:07) a v pořadí jezdců do 25 let byl 4.

Maciej Paterski

Trasa

Oproti loňskému roku přibyla jedna etapa. Je jí týmová časovka na 40,3 kilometrů. Uplatnění zde najdou všichni. Pro spurtery by měli být první tři etapy. Další etapa je určaná pro vrchaře. V týmové časovce se vyřádí silné časovkářské týmy a v závěrečné etapě by se měli utkat spurteři s klasikáři.

1. etapa (Osijek -> Varazdin; 230,4 km)

Chorvatsko - 1

2. etapa (NP Plitvice -> Split; 240 km)

Chorvatsko - 2

3. etapa (Makarska -> Sibenik; 190,8 km)

Chorvatsko - 3

4. etapa (Crikvenice -> Ucka; 122,1 km)

Chorvatsko - 4

5. etapa (TTT; Porec -> Umag; 40,3 km)

Chorvatsko - 5

6. etapa (Sveti Martin -> Záhřeb; 158,5 km)

Chorvatsko - 6

Favorité

Na startu uvidíme velmi kvalitní jezdce. Startují například, Michael Kolář, Juraj Sagan, Erik Baška (všichni Tinkoff), Matthew Goss (One Pro Cycling), Daniel Turek (Cycling Academy Team), Maciej Paterski, Davide Rebellin, Sylwester Szmyd (CCC), Mark Cavendish (Dimension Data), Bradley Wiggins (Team Wiggins), Matteo Pelucchi (IAM), Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo), Karel Hník (VERVA ActiveJet) nebo Andrea Guardini (Astana).