Alexander Kristoff si podmanil první etapu Kolem Ománu

nabor

Norský rychlík Alexander Kristoff (UAE Team Emirates) byl nejrychlejší v dojezdu první etapy závodu Kolem Ománu. Ve spurtu porazil Bryana Coquarda (Vital Concept – B&B Hotels) a Nacera Bouhanniho (Cofidis). 

Závod Kolem Ománu letos píše už svůj desátý ročník a jediní dva závodníci se postavili na start každý rok – vítězný Alexander Kristoff a Michael Schär (CCC), který si dnes skočil do úniku. O účast méně má pak Schärův týmový kolega Greg Van Avermaet.

Ihned po startu se oddělila čtveřice závodníků. Jak je zmíněno výše, byl zde Michael Schär. Kromě něj i tři jezdci z prokontinentálních týmů – Sergio Rodríguez (Euskadi Basque Country – Murias), Alexis Guerin (Delko Marseille) a Emiel Planckaert (Sport Vlaanderen – Baloise).

Únik si vypracoval náskok až čtyři a půl minuty. Přibližně 20 kilometrů před cílem se s čelem rozloučil Emiel Planckaert.

Deset kilometrů před závěrem etapy přišla komplikace pro jednoho z favoritů dojezdu Andrého Greipela (Arkéa-Samsic). Němce postihl defekt a do pelotonu se vracel na poslední chvíli. Bohužel při návratu vyplýtval mnoho sil a do závěrečného klání už se nezapojil. Mezitím byl pohlcen i únik a všechno se schylovalo ke spurtu.

V tom byl nejrychlejší Alexander Kristoff a zaznamenal už páté vítězství svého týmu v této sezóně. Pro něj to bylo už deváté etapové prvenství na závodě Kolem Ománu. V cíli dokázal přespurtovat Francouze Bryana Coquarda a Nacela Bouhanniho i Italy Giacoma Nizzola (Dimension Data) a Niccola Bonifazia (Direct Energie).

1. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Obrázek: Cyclingnews (2017): Tour of Oman: Kristoff wins stage 1, http://www.cyclingnews.com/races/tour-of-oman-2019/stage-1/results/ (16. 2. 2019)