Albasini vyhrál závěrečnou etapu Kolem Romandie. Quintana celkově

nabor

Závěrečnou etapu závodu Kolem Romandie vyhrál domácí Michael Albasini (Orica-GreenEDGE), před Andreyem Amadorem (Movistar) a Wilcem Keldermanem (LottoNL-Jumbo). Sluší se dodat, že to byla výhra jezdců z úniku.

Do toho se mimo Albasiniho, Amadora a Keldermana dostali i Carlos Verona (Etixx-Quick Step), Chris Froome (Sky), Romain Bardet (AG2R), Moreno Moser (Cannondale), Jérome Coppel (IAM), Sander Armée (Lotto Soudal) a Tsgabu Grmay (Lampre-Merida).

Únik měl dnes opravdu velkou šanci uspět, protože před etapou odstoupil Marcel Kittel (Etixx-Quick Step). Belgický tým měl navíc v čelní skupině Veronu. Další tým, který by měl tahat tempo byl Movistar. Ti měli v úniku Amadora, proto ani oni nejevili větší snahu únik sjíždět. O tempo se tedy staral Trek.

Od původní desítky se dokázali odpoutat Verona, Albasini, Amador a Kelderman, když zbývalo 16 kilometrů do cíle. Skupina spolupracovala, ale peloton se neúprosně blížil.

Zbývalo 700 metrů do cíle a kolem čtveřice se prořítil Tom Bohli (BMC), který vystřelil z pelotonu. Albasini táhl tempo a Bohliho dostihl. V pravotočivé zatáčce asi 250 metrů před cílem se za Albasinim ocitla menší díra a on situace využil. Začal spurtovat a jeho konkurenti neměli šanci. Druhé místo uzmul Amador, třetí byl Kelderman a čtvrté místo zbylo na Niccolu Bonifazia (Trek-Segafredo), který vyhrál spurt balíku.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=aqVu9fEIeFo

Pořadí etapy:

Pořadí Jméno Tým Čas
1 Michael Albasini Orica-GreenEDGE 4:13:17
2 Andrey Amador Movistar ,,
3 Wilco Kelderman LottoNL-Jumbo ,,
4 Niccolo Bonifazio Trek – Segafredo ,,
5 Moreno Hofland LottoNL-Jumbo ,,
6 Kristian Sbaragli Dimension Data ,,
7 Daryl Impey Orica-GreenEDGE ,,
8 Tom Bohli BMC ,,
9 Carlos Verona Etixx – Quick Step ,,
10 Jarlinson Pantano IAM ,,

Celkové pořadí:

Pořadí Jméno Tým Čas
1 Nairo Quintana Movistar 16:20:20
2 Thibaut Pinot FDJ + 0:19
3 Ion Izagirre Movistar + 0:23
4 Ilnur Zakarin Katusha + 0:26
5 Tom Dumoulin Giant – Alpecin + 0:57
6 Rui Costa Lampre – Merida + 1:12
7 Simon Špilak Katusha + 1:16
8 Mathias Frank IAM ,,
9 Bauke Mollema Trek – Segafredo + 1:24
10 Tejay Van Garderen BMC + 1:27