5. etapu Kolem Švýcarska vyhrál Pinot. Jan Hirt překvapil!

nabor

Jak slíbil tak i udělal. Francouz Thibaut Pinot, před dnešní 237 kilometrů dlouhou královskou etapu kolem Švýcarska, hlasitě vykřikoval, že tuto etapou vyhraje a nakonec po bezmála 7 hodinách v sedle se mu to podařilo.

Dnešní etapa, která končila ve výšce 2500 metrů budila již na startu obavy. Například včerejší vítěz Michael Matthews se nejspíše dnešní etapy bál natolik, že vůbec nenastoupil na start.

Profil dnešní etapy Kolem Švýcarska
Profil dnešní etapy

 

V dnešní etapě byli dvě horské prémie kategorie HC. Tu první vyhrál bojovník dnešní etapy Stefan Denifl, držitel trikotu nejlepšího vrchaře a tu druhou pak dnešní vítěz Thibaut Pinot.

Etapa se rozhodla na cílovém stoupání kdy vysoké tempo jezdců Astany a Kaťuše pomalu roztrhali peloton na malé skupinky. Nakonec vpředu zůstala skupina 6 jezdců mezi nimiž byl i mladík týmu CCC Sprandi Polkowice, doteď pomalu neznámý Jan Hirt, který jel fantasticky! Dnes absolvoval svou doposud v kariéře nejtěžší etapu a hned se držel nejlepších! Nakonec dojel na skvělém 7. místě. Česká cyklistika se nemusí bát o budoucnost. V přední skupině nejvíce útočil Slovinec Špilak, ale v rozhodující chvíli zaútočil Pinot a dojel si pro vítězství i dres lídra.

Jan Hirt se celkově posunul na krásné 34. místo. Zdeněk Štybar pomáhal dotáhnou do cíle Marka Cavendishe a dojel na 128. místě s mankem přes půl hodiny.