20. ročník Vattenfallu ovládl domácí André Greipel

nabor

Jubilejní 20. ročník závodu Vattenfall Cyclassics ve spurtu ovládl André Greipel a ukázal, že je v tuto roční dobu nejsilnějším spurterem pelotonu. Už na 15 kilometru se vytvořil únik ve složení Martin Mortensen (Cult Energy), Mateo Bono (Lampre-Merida), Alex Dowsett (Movistar) a Jan Bárta (Bora-Argon 18). Dokázali si vypracovat až 5 minut náskoku na peloton.

Když byl únik dne pohlcen, začali útočit další jezdci jako Matthias Brändle, Philippe Gilbert, Manuelel Boaro, Julian Alaphilippe nebo Linus Gerdeman. I oni byli pohlceni pelotonem, tak to zkusili Diego Ulissi a Greg Van Avermaet. Po nich nastoupil ještě Simon Clarke, ale spurterské týmy nenechaly nikoho odjet.

Na startu se nakonec objevila celá spurterská špička a i přes avizovanou neúčast Alexandra Kristoffa a Marka Cavendishe se oba objevili v Hamburku.

2,5 kilometru před cílem zaútočil Michael Albasini, ale Katusha společně s týmem Lotto Soudal stíhali Švýcara úspěšně. Pád potkal Marka Cavendishe a Etixx přišel o svého lídra. Do spurtu se nezapojil ani Marcel Kittel, kterého stále trápí zdravotní problémy.

Spurt rozjížděl všem Marco Haller a Kristoff znovu spurtoval velmi dlouho, jak je jeho zvykem, ale fenomenální Gorila si počkala a nedala Kristoffovi šanci. Třetí spurtoval Ital z týmu Trek Giacomo Nizzolo.

 

Top 10 závodu

Vattenfall Cyclassics 2015 Jezdec Tým Čas
1 André Greipel Lotto Soudal 4:57:05
2 Alexander Kristoff Katusha ,,
3 Giacomo Nizzolo Trek ,,
4 Greg Van Avermaet BMC ,,
5 Arnaud Démare FDJ ,,
6 Ramon Sinkeldam Giant – Alpecin ,,
7 Matti Breschel Tinkoff-Saxo ,,
8 Niccolo Bonifazio Lampre-Merida ,,
9 Rasmus Guldhammer Cult Energy ,,
10 Davide Cimolai Lampre-Merida ,,