Urán zaskočil konkurenty a vyhrál GP de Quebéc


Rigoberto Urán vyhrál Cycliste de Quebec po odvážném útoku. Za ním spurtovali Michael Matthews a Alexander Kristoff.

Peloton v Quebecu čekalo jezdce 16 kol o délce 12.6km na okruh a celkem 201.6km se stoupáními Rue de la Montagne, Cote de la Potasse a cílovým Grande Allée.

Do úniku se dostali Perrig Quemmeneur (Team Europcar), Cesar Benedetti (Bora-Argon 18), Darren Lapthorne a Wouter Wippert (Drapac) spolu s dvojicí Kanaďanů Adama de Vos a Ryan Roth. Woutera Wipperta potkal defekt a už se nedokázal dostat zpátky ke svým kolegům v úniku. Maximální náskok úniku byl přes 8 minut asi po 50 kilometrech jízdy. Následně je začaly týmy Trek a BMC stahovat.

40 kilometrů před cílem zaútočil Philippe Gilbert (BMC). Nešťastnou příhodu zažil tým SKY, když se k zemi poroučel Bernhard Eisel, který si zlomil klíční kost.

Za Gilbertem se začala tvořit stíhací skupina ve složení Viacheslav Kuznetsov (Katusha), Lars Bak (Lotto Soudal) a Ryan Roth (Kanada), který byl v původním úniku.

Toto trio se později rozrostlo i o Gilberta, který jel osamoceně před nimi. Dalšími jezdci ve skupině byli Silvan Dillier (BMC), Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step), Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo), Warren Barguil (Giant-Alpecin), Fabio Felline (Trek Factory Racing), Rein Taaramae (Astana), Romain Bardet (AG2R), Jürgen Roelandts (Lotto Soudal) a Arnaud Demaré (FDJ).

Ačkoli jejich útok vypadal nadějně, peloton je nakonec dohnal asi 16 kilometrů před cílem. Následoval útok dvojice Jakob Fuglsang (Astana) a Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo). Ani oni neuspěli a přišel nástup Grega Van Avermaeta (BMC) 4km před cílem, za kterým se vyvezl mistr světa Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick Step). Po nich zaútočili ještě Matthias Brändle, Robert Gesink nebo Julian Alaphilippe, ale BMC jejich pokusy pohlídalo. Asi kilometr před cílem nastala fáze ohlížení se, které využil Rigoberto Urán a vypálil ostatním rybník.

O druhé místo si to rozdali v těsném souboji Michael Matthews a Alexander Kristoff, úspěšnější byl jezdec týmu Orica-GreenEDGE.

 

Top 10 Grand Prix Cycliste de Quebéc 2015

GP de Quebéc 2015 Jezdec Tým Čas
1 Rigoberto Uran Etixx-Quick Step 5:09:46
2 Michael Matthews Orica-Green EDGE ,,
3 Alexander Kristoff Katusha ,,
4 Tom-Jelte Slagter Cannondale-Garmin ,,
5 Diego Ulissi Lampre-Merida ,,
6 Bauke Mollema Trek Factory ,,
7 Philippe Gilbert BMC ,,
8 Tony Gallopin Lotto Soudal ,,
9 Warren Barguil Giant – Alpecin ,,
10 Greg Van Avermaet BMC ,,